Psí salon a lázně - logo
Psí salon a lázně Brit - header
shadow
shadow

Základy péče o psa

 

Stříhání drápků

střihání drápkůVětšinou nemívají problém s dlouhými, přerostlými drápy psi s velkou hmotností žijící převážně venku, ale spíše malá plemena chovaná v bytech. Nemají moc příležitostí drápky přirozeně obrušovat. Stříhání drápků by majitelé neměli podceňovat – zanedbání může vést k nadzvedávání a křivému růstu prstu, znepříjemnění pohybu, navíc hrozí nebezpečí vylomení drápku. Není výjimkou, že ošetřujeme psa s drápkem vrostlým do polštářku – to už ovšem hraničí s týráním zvířete. Drápky stříháme za cca 1 – 2 měsíce. Pakliže „vlastní“ pes drápky bílé – světlé, můžete se pokusit o údržbu doma, jestliže je „majitelem“ drápků tmavých, doporučujeme nechat je ostříhat u odborníka např. u nás v salonu, neboť nevidíte cévku prostupující drápkem. Střihnutí do cévky je bolestivé, sice rychle hojitelné, avšak pes si střihnutí pamatuje a jsou časté případy, kdy se pro případné další zkrácení drápků musí použít částečná narkóza.

Odstraňování chloupků z uší a čištění uší

čištění ušíUši psům čistíme pravidelně, nejlépe 1x týdně. Do uší ničím nesaháme, ani kosmetickými tyčinkami. Dnes už existují tzv. samočisticí kapky do uší, např. Otifree nebo Otipour – nabízíme v salonu. Do ucha stačí nakapat několik kapek a popř. vytřít vnější zvukovod kosmetickým tamponem – pokud je viditelně špinavý. Samozřejmostí je vytrhávání chloupků ze zvukovodu dlouhosrstých plemen. Pokud se nevytrhají vzniká ložisko špíny, prachu a mazu, které popř. přechází v zánět. Projevuje se nervózním klepáním hlavy, zápachem a výtokem z ucha, škrábáním uší do krve. Léčba je zdlouhavá a bolestivá. U nás v salonu psovi na přání uši vyčistíme, můžeme aplikovat samočisticí kapky a pokud bude potřeba vytrhat chloupky – aplikujeme vždy desinfekční a ihned chlupy uvolňující pudr po jehož nanesení je vytrhání bezbolestné. Chloupky vždy vytrháváme – nikdy nestříháme.

Zubní kámen

zubní kámenPři dlouhodobém usazování zubního plaku, který není odstraňován pravidelně zubním kartáčkem, vzniká mineralizací ( usazováním solí ) zubní kámen. Má nažloutlou až hnědou barvu později po celé ploše povrchu zubu. Provázen je zánětem dásní, které mají zarudlou barvu, jsou citlivé a bolestivé. Pokud chceme zabránit následnému a postupnému padání zubů , je třeba kámen odstranit. Pokud je pejsek hodný a nechá si „sáhnout“ do tlamy – rádi vám tuto službu s následnou desinfekcí na přání provedeme. Prevence zubního kamene – dědičné dispozice pejska změnit nelze, pomoci však mohou tvrdé pochoutky a hračky z tvrdé gumy k obrušování a tvrdé granule. Jediným opravdovým pomocníkem v boji se zubním kamenem však nadále zůstává zubní kartáček ( u nás taktéž k dostání). Zde jsou výsledky viditelné a pokud budete čistit zuby svému psovi od štěněčího věku a pravidelně – zvykne si a při čištění Vám nebude klást odpor. Pomoci může i velký výběr psích zubních past – pro motivaci – šunková, salámová, sušenková, atd. Jaké riziko představuje zubní kámen, můžete shlédnout na youtube.

Ošetření análních žláz

ošetřeníAnální žlázy – váčky naplňující se sekretem se specifickým zápachem na ciferníku 4 a 8 podél konečníku. Část sekretu samovolně odchází se stolicí, pakliže však dojde k přeplnění žláz, je třeba mechanického vyprázdnění. Postižený pes sáňkuje – „dře“ si řitní otvor, což může vést k poranění konečníku, časté je i vykusování zadních partií – nohou, ocasu, hřbetu atd. Dále se pes „točí“ za ocasem, výjimku netvoří ani vylisané plošky v místě postižení tzv. „oči“. Pokud k vyprázdnění v této fázi nedojde, může následovat infekce, zánět, ale i vznik nádoru. Zanícený sekret si může prorazit cestu i mimo přirozené kanálky a zapříčinit tak vznik píštělí. Léčba je dlouhodobá a značně bolestivá, prevenci vám na přání rádi v našem salonu provedeme.


Doporučujeme

 
Facebook Psí salon Brit

Kontakt

 

Adresa

 

České Budějovice 370 05, Emy Destinové 26

Psí salon a lázně - Mapa

Aromatherapie

 

Systém aromaterapie je estetický systém pro mazlíčky používaný profesionály, který kombinuje vyšší úroveň aromaterapie s masáží. Provedení aromaterapeutických masáží s kombinací nejrůznějších aromatických olejů a ingrediencí působící na posílení srsti pouze neuzdraví a nezlepší stav srsti vašeho miláčka, ale je to i výtečná cesta, jak vytvořit hlubší vztah mezi mazlíčkem a člověkem. Aromaterapie-system zahrnuje speciální zkrášlovací produkty pro profesionální ošetření domácích zvířat.Obsahuje vysoce účinné Aromaterapie a aromatické masáže. Při použití těchto aromamasáží jsou nasazeny různé aromatické oleje a posilovací látky, které positivně působí na srst. Tím se váš miláček uzdraví a uklidní. Srst bude posílena. Tyto masáže posílí a prohloubí spojeni (pouto) mezi člověkem a zvířetem